STCC Knutstorp 2003 Öresund Super Prix
MC Veidec Trophy 600, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
STCC
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Lördag 19 juli 2003
Tävlingsledare:
Martin Cruce
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
MC Veidec Trophy 600
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:01.216, Christer "Cralle" Lindholm
Domare:
Mikael Andersson
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
MC Veidec Trophy 600
Pole Position:
#29 Christer "Cralle" Lindholm
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Anders Gustavsson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varvAnmälare
129Christer "Cralle" LindholmSWELinköpings MSEnskedeKawasaki01:01.216Kawasaki Sverige
244Jimmy LindströmSWEVästra MKSödertäljeSuzuki01:01.443JN Racing AB/Bilsport & MC Specialförsäkringar
34Lars-Erik LandströmSWEHaparanda MCCSangisYamaha01:01.535Shell Yamaha Racing
472Stefan FolkessonSWEKarlskoga MFKristianstadHonda01:01.548Claessons Bromölla
525Freddy PapunenSWETwin Club MCNorrtäljeKawasaki01:01.853Kawasaki Sverige
611Mikael "Crazy Mike" NilssonSWEKarlskoga MFKarlskogaYamaha01:02.181Shell Yamaha Racing
743Pär JohanssonSWELinköpings MSHällestadSuzuki01:02.288JN Racing AB/Bilsport & MC Specialförsäkringar
874Fredrik JanssonSWEFilipstads MCGöteborgYamaha01:02.299Shell Yamaha Racing
988Per GustavssonSWEHyllinge MSFurulundHonda01:02.472Br. Hörberg Racing
109Peter LindénSWEKarlskoga MFLidköpingHonda01:02.688Bike i Trollhättan
1127Jörgen AnderssonSWELinköpings MSNyköpingYamaha01:02.71DM & Håltagarna AB
1224Tage SolbergNORSolør MCKLørenskogYamaha01:02.754 
1355Anders "Petjo" LiljaSWEAnderstorp RCSölvesborgHonda01:02.774Claessons Motor Bromölla
1428Johnny WesterlundSWEKarlskoga MFVaxholmYamaha01:02.86DM & Håltagarna AB
1526Victor ZuberSWEVästra MKJärfällaYamaha01:02.866Mitonga Racing
1669Magnus "Kotte" GranqvistSWELudvika MSLudvikaHonda01:03.13 
1722Alexander LundgrenSWEFolkare MKAvestaYamaha01:03.195AF Racing
1839Henrik StenbergSWEKalix MKKalixHonda01:03.353Svenska Elektrikerförbundet
1953Jörgen LarssonSWEKarlskoga MFDejeSuzuki01:03.388 
2071Petter SolliNOROslo MCKRastaYamaha01:03.405Oslo Yamaha Senter
2114Christer AnderssonSWEHyllinge MSEslövYamaha01:03.829Yamaha Center Helsingborg
2242Robert LundgrenSWEFolkare MKAvestaYamaha01:04.768AF Racing
2345Pasi Luoma-ÄijöSWELinköpings MSVikbolandetYamaha01:06.247 

Tiderna är producerade av: Race Consulting

Design by Bloms IT