SSK + Sportvagn Kinnekulle 1980
Formel Vee, Startlista

Serie:
SSK-Serien
Bana:
Kinnekulle Ring
Tävlingsdatum:
Söndag 17 augusti 1980
Tävlingsledare:
Ej angivet
Heat:
Formel Vee
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
Ej specificerad
Domare:
Ej angivet
Klass:
Formel Vee
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Bibbi Shorter

  Visa klassindelad lista


SnrFörareLandKlubbOrtFordonAnmälare
1Carl Gustav "Calle" LandbergSWEJärfälla MK
SollentunaVeemaxBilkompaniet
2Hans HillebrinkSWEJärfälla MK
SigtunaKaimann 
3Thomas WaaraSWEKarlskoga MK
KarlskogaVeemax 
4Christer NyholmSWEUpplands Väsby MK
Upplands VäsbyVeemax 
5Lars-Erik GranathSWESMK Märsta
SollentunaVeemaxBjörn Pumpar
7Tonny SvenssonSWEMK Brinkarna
HolmsjöIncas 
8Peter SvenssonSWEKarlskoga MK
KarlstadVeemax 
10Leo HatjasaloFIN500 Kerho Club
HelsingforsVeemax 
15Lena WinbladhSWEHyllinge MS
HelsingborgRSM-Bee Vee 
17Jan-Christer NordengNORNMK
ÅdalsbrukKaimann 
18Uno JohanssonSWEHyllinge MS
Båstad RPB 
19Bengt GustavssonSWEMora MK
MoraHansen 
22Karl MolinSWEVästerås MS
VästeråsKamiBeeVee Racing Service
23Per Magne WeisethNORNMK Follo
OsloVeemax 
24Jan T ReitanNORNMK Follo
OsloHansen 
26Michael GunnarssonSWESSK
TrångsundJBS 
29Svein ÅengNORNMK Rana
Mo i RanaHansen Mk V 
31Anders EdbladSWEKarlskoga MK
Upplands VäsbyHansen 
38Rolf SveenNORKNA
SproHansen Mk II 
47Carl-Ove KruusSWESSK
TidaholmHansen Mk VI 
49Lars SchneiderSWEUpplands Väsby MK
Upplands VäsbyHansen Mk VISchneiders MC Service
51Hans-Göran IsakssonSWEUpplands Väsby MK
Upplands VäsbyHansen Mk VMotorservice AB
53Leif NilssonSWEHyllinge MS
MarieholmRPB 
54Anders KrohnSWEKarlskoga MK
Upplands VäsbyHansen 
55Bengt Tore NordengNORNMK Hamar
ÅdalsbrukRPB 
56Kent JanssonSWESSK
GöteborgRPB 
61Tauno LaineFIN500 Kerho Club
VantaaVeemax 
62Teuvo SammalFIN500 Kerho Club
 Mateju 4 
63Olli PohjanpaloFIN500 Kerho Club
BruksöVelax 
64Jorma OllikainenFIN500 Kerho Club
 Veemax 
65Pertti LievonenFIN500 Kerho Club
 Veemax 
66Harri FrostellFIN500 Kerho Club
HelsingforsVeemax 
67Jari NurminenFIN500 Kerho Club
EspooVeemax 
68Reima SödermanFIN500 Kerho Club
TurkuHansen Mk VI 
69Jorma AiraksinenFIN500 Kerho Club
HelsingforsVeemax 
71Marko ValtonenFIN500 Kerho Club
 Kaimann 
72Arne JørgensenNORKNA Sarpsborg
GrålumHansen Mk VI 

Tiderna är producerade av: Stockholms Sportvagnsklubb