Svenskt Sportvagnsmeeting Knutstorp 2004
RS & Clubman, Race, 10 varv

Serie:
SPVM
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Söndag 11 juli 2004
Tävlingsledare:
Anders Hedlund
Heat:
RS & Clubman
Längd i km:
20.7 km
Snabbaste varv:
1:09.255, Peter Johansson
Domare:
Marcus Liljeqvist
Klass:
Clubman
Racersportvagnar H & I
RS
Sports 2000
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Leif Jespersson

Extra information:
Här saknar vi tyvärr sluttider på förarna som har kört mindre än 10 varv.

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
13Peter JohanssonSWESMK TrollhättanVästra TunhemPRC Opel1, RS01:09.25512:01.89410  
219Mikael "Micke" OhlssonSWEHyllinge MSKlippanRadical Prosport2, RS01:09.45812:02.6991000.805M&W Radical Motorsport
324Jörgen PeterssonSWEClub Corvette SRLindomeRadical Prosport3, RS01:09.36912:18.661016.766Team J.P Racing
470Flemming BendixenDENHMS - DKHerlevMallock U2 Mk311, CM01:14.27312:48.6121046.718 
59Fredrik SigbjörnssonSWEClub Alfa Romeo FjugestaLucchini P3/Alfa Romeo4, RS01:13.00312:48.7641046.87 
68Thomas MullinDENNæstved MKAPadborgRoyale RP375, RS01:15.15512:52.9561051.062 
712Thomas Nilsson (Stamreus)SWEKAKTrosaPRC S986, RS01:13.76512:53.5311051.637 
8153Svein LangholmNORNSKOsloMallock U2 Mk312, CM01:17.681 91v 
96Daniel JohanssonSWERadical ClubJönköpingRadical Prosport7, RS01:13.542 91vM&W Radical Motorsport
1051Søren P ChristensenDENMGCCVirumMallock U2 Mk313, CM01:18.916 91v 
1156Jan NordgrenSWEMSCCHöllvikenPhantom S214, CM01:18.762 91v 
1252Hans JohanssonSWESSKKopparbergMallock U2 Mk20B5, CM01:19.686 91vNacka Biltrim
1399Rolf JohanssonSWERHKSaltsjö BooMarch 84S1, RSHI01:21.097 91vNacka Biltrim
14161Stefan Deleuran MummSWEMSCCSvedalaMallock U2 Mk296, CM01:20.296 91v 
155Mogens Blach ChristensenDENHMS - DKKastrupLola T5901, S200001:22.503 91v 
1653Henrik RosencrantzSWETeknis MCÖrebroLola T4922, S200001:22.331 91vTeam Crocus
1759Jan StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk20B7, CM01:22.508 91v 
1857Peter StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk248, CM01:22.841 91v 
1958Jens Storm-NielsenDENHMS - DKHolbækMallock U2 Mk319, CM01:23.922 82v 
2055Erik Selim LundkvistSWEKAKSträngnäsBodin Mk9B10, CM01:26.62 82v 
2177Olle JonssonSWELinköpings MSDanderydVision V9311, CM01:39.787 73v 
2266Robin EkmanSWERadical ClubLinköpingRadical Prosport8, RS  DNFM&W Radical Motorsport


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNS61Morgan SödergrenSWEÖrebro RCÖrebroTiga SC82, S2000  Team Crocus
DNS62Mikael "Micke" SödergrenSWETeknis MCÖrebroTiga SC84, S2000  Team Crocus

Tiderna är producerade av: AHG Timekeeping

Design by Bloms IT