Svenskt Sportvagnsmeeting Knutstorp 2004
RS & Clubman, Kval

Serie:
SPVM
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Lördag 10 juli 2004
Tävlingsledare:
Anders Hedlund
Heat:
RS & Clubman
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:05.344, Thomas Mullin
Domare:
Marcus Liljeqvist
Klass:
Clubman
Racersportvagnar H & I
RS
Sports 2000
Pole Position:
#8 Thomas Mullin
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Leif Jespersson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
18Thomas MullinDENNæstved MKAPadborgRoyale RP371, RS01:05.344 
219Mikael "Micke" OhlssonSWEHyllinge MSKlippanRadical Prosport2, RS01:05.858M&W Radical Motorsport
370Flemming BendixenDENHMS - DKHerlevMallock U2 Mk311, CM01:06.278 
43Peter JohanssonSWESMK TrollhättanVästra TunhemPRC Opel3, RS01:06.465 
512Thomas Nilsson (Stamreus)SWEKAKTrosaPRC S984, RS01:07.607 
651Søren P ChristensenDENMGCCVirumMallock U2 Mk312, CM01:07.718 
7161Stefan Deleuran MummSWEMSCCSvedalaMallock U2 Mk293, CM01:07.962 
824Jörgen PeterssonSWEClub Corvette SRLindomeRadical Prosport5, RS01:08.018Team J.P Racing
9153Svein LangholmNORAMCAROsloMallock U2 Mk314, CM01:09.229 
109Fredrik SigbjörnssonSWEClub Alfa Romeo FjugestaLucchini P3/Alfa Romeo6, RS01:09.372 
1166Robin EkmanSWERadical ClubLinköpingRadical Prosport7, RS01:09.891M&W Radical Motorsport
1256Jan NordgrenSWEMSCCHöllvikenPhantom S215, CM01:11.243 
136Daniel JohanssonSWERadical ClubJönköpingRadical Prosport8, RS01:11.402M&W Radical Motorsport
1458Jens Storm-NielsenDENHMS - DKHolbækMallock U2 Mk316, CM01:11.602 
1561Morgan SödergrenSWEÖrebro RCÖrebroTiga SC821, S200001:12.198Team Crocus
1662Mikael "Micke" SödergrenSWETeknis MCÖrebroTiga SC842, S200001:12.762Team Crocus
1759Jan StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk20B7, CM01:13.769 
1857Peter StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk248, CM01:15.525 
195Mogens Blach ChristensenDENHMS - DKKastrupLola T5903, S200001:17.157 
2099Rolf JohanssonSWERHKSaltsjö BooMarch 84S1, RSHI01:17.497Nacka Biltrim
2153Henrik RosencrantzSWETeknis MCÖrebroLola T4924, S200001:18.574Team Crocus
2255Erik Selim LundkvistSWEKAKSträngnäsBodin Mk9B9, CM01:19.744 
2352Hans JohanssonSWESSKKopparbergMallock U2 Mk20B10, CM01:20.375Nacka Biltrim
2477Olle JonssonSWELinköpings MSDanderydVision V9311, CM01:32.94 

Tiderna är producerade av: AHG Timekeeping

Design by Bloms IT