Anderstorp Race Festival 2007
Formel Ford Zetec, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SSK-Serien
Bana:
Scandinavian Raceway
Tävlingsdatum:
Lördag 18 augusti 2007
Tävlingsledare:
Anders Gustavsson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Formel Ford Zetec
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:39.37, Sami Isohella
Domare:
Mikael Carlsson
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Formel Ford Zetec
Formula Slicks
Pole Position:
#3 Sami Isohella
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Matilda Eriksson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
13Sami IsohellaFINKurikan UAKurikkaVan Diemen RF031, FFZ01:39.37 
21Juha-Pekka WikmanFINTurun UAÅboVan Diemen RF022, FFZ01:39.55 
35Mika VähämäkiFINHyrva UAKeravaMygale SJ063, FFZ01:39.735 
4106Henrik AndersenDENDARCStaffanstorpFormel Opel Lotus1, 01:40.222 
56Aki SandbergFINJoensuun UAJoensuuVan Diemen RF034, FFZ01:40.397Sandberg Motorsport
69Miikka MäkeläFINOFK-125RantsilaVan Diemen RF015, FFZ01:40.436 
730Robert MyrsäterSWEKalmar MKHultsfredVan Diemen RF026, FFZ01:40.468 
84Miika HirsimäkiFINEPUAOuluVan Diemen RF007, FFZ01:40.503 
927Milton LundströmSWEKAKMalmöVan Diemen RF018, FFZ01:40.705 
1029Tobias AlrikssonSWENybro ACMåleråsVan Diemen RF009, FFZ01:41.072 
1121Johan KarlssonSWEHyllinge MSMjölbyVan Diemen RF0010, FFZ01:41.107 
1210Tom SandbergFINJoensuun UAJoensuuVan Diemen RF0111, FFZ01:41.398Sandberg Motorsport
1334Tobias HedströmSWESMK GävleFalsterboMygale SJ0112, FFZ01:41.562 
1437Nathalie AbrahamssonSWEJärfälla MKÅkersbergaVan Diemen RF0013, FFZ01:41.657 
152Ingvar MattssonSWEAnderstorp RCAnderstorpVan Diemen14, FFZ01:43.419Mattsons Fasteners
16108Thomas MullinDENNæstved MKAPadborgFormel Opel Lotus2, 01:43.479 
1717Antti BuriFINMynUAÅboVan Diemen RF0315, FFZ01:43.582 
1823Martin OrlerSWEJärfälla MKVällingbyRay GR0316, FFZ01:43.939 
19156Michael "Micke" JuhlinSWERasbo MKSundbybergMagnum 8333, 01:45.031 
20180Bruno Hvid NielsenDENHMS - DKGjerlevReynard SF864, 01:45.135 
21172Mats AnderssonSWEKolsva MSKungsörRalt RT35, 01:45.436 
22110John FrederiksenDENHMS - DKGreveFormel Opel Lotus6, 01:45.836 
23178Tomas OtterbergSWERHKLillkyrkaVan Diemen RF817, 01:49.996 
24163Ferdinand GustafsonSWESMK TrollhättanHjärtumBrabham BT188, 01:53.493 
25100Yngve SällqvistSWEKatrineholms MKKatrineholmReynard9, 01:53.795 
26136Per Henrik NielsenDENHMS - DKHørsholmReynard SF8610, 01:54.46 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
DNS15Marko VähämäkiFINHyrva UAKeravaVan Diemen RF99, FFZ  

Design by Bloms IT