Falkenberg Classic Final 2014
Jarls Bilservice Modsport, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SPVM
Bana:
Falkenberg
Tävlingsdatum:
Lördag 13 september 2014
Tävlingsledare:
Patrik Ivarsson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Jarls Bilservice Modsport
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
45.501, Jan Brunstedt
Domare:
Reine Eriksson
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Jarls Bilservice Modsport I
Jarls Bilservice Modsport II
Jarls Bilservice Modsport III
Pole Position:
#10 Jan Brunstedt
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Monki Eklund

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
110Jan BrunstedtSWESSKÅkersbergaAudi R8 LMS1, I45.501JB Motorsport
211Villy ZielinskiSWESVKGGånghesterLotus Europa2, I45.837 
348Mattias AnderssonSWEEskilstuna MKEskilstunaPorsche 968 V83, I46.22 
44Bengt JohanssonSWEKalmar SVKVassmolösaAC Cobra4, I46.799 
519Ingvar SandSWESVKGKärnaChevrolet Corvette C45, I47.057 
63Jaan TolliSWEHyllinge MSGantoftaPorsche Boxster6, I47.323 
745Krister Andero(Andersson)SWESSKFalköpingPorsche Boxster1, II47.379 
814Peter GustafsonSWESSKFarstaMGB V87, I47.655 
925Peter ErikssonSWEHyllinge MSFlyingeGinetta G558, I47.655 
1022Sten JarlSWEHyllinge MSHelsingborgBMW M3 E469, I47.762 
1139Bo "Bosse" JonassonSWEHyllinge MSHasslarpPorsche 91810, I47.766 
121Jonas JanssonSWEKarlskoga MFKarlskogaChevrolet Corvette C6 Z0611, I48.304 
1317Tommy SvenssonSWEHyllinge MSÅstorpMazda RX712, I48.426 
1466Kent JohanssonSWEKarlskoga MFKarlskogaAC Cobra2, II48.431 
1550Ronnie HofbergSWEMX-5 RCHebyPorsche Boxster S3, II48.821 
1699Niklas MårtenssonSWEMSCCTomelillaPorsche 944 Turbo1, III49.033 
1755Torkel KristenssonSWEMX-5 RCByarumWestfield Aerorace4, II49.174 
1852Henrik PihlDENSVKGMarstrandWestfield Aerorace5, II49.566 
1946Torulf MagnussonSWESSKMärstaBMW M3 E366, II49.662 
2095Per GustavssonSWEKarlskoga MFLaxåBMW M3 E36 GTR V82, III50.491 
2146Roger FredrikssonSWESkaraborgs SVKStenstorpPorsche 944 S23, III51.253 
2290Karl-Arne KällströmSWEBMW CSMSandvikenGinetta G204, III51.88 
2330Alexander PfisterSWESSKAlingsåsLotus Europa VQ35DE13, I51.955 
2481Ulf AnderssonSWEFalkenbergs MKUgglarpMazda MX-55, III52.896 
2582Lars EngvallSWEFalkenbergs MKFalkenbergPorsche 944 S26, III53.144 
267Tobias WijkSWEFalkenbergs MKHalmstadHonda CRX7, III53.719 
2772Per OleskogSWESVKGV:a FrölundaMazda MX-58, III53.787 
2823Glenn AnderssonSWESSKGantoftaJaguar7, II55.649 
2983Bertil ThorssonSWEMSCCGärsnäsMazda MX-59, III56.355 
 35Johan HedströmSWEMX-5 RCLinköpingMazda MX-50, III  


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
DNS34Thomas LarssonSWEMSCCKävlingeAero/Rotax, III  

Tiderna är producerade av: Raceresults.se

Design by Bloms IT