Svenskt Sportvagnsmeeting Knutstorp 2003
RS, Race, 10 varv

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SPVM
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Söndag 13 juli 2003
Tävlingsledare:
Ej angivet
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
RS
Längd i km:
20.7 km
Snabbaste varv:
59.937, Hans Karinen
Domare:
Ej angivet
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Racersport 1800
RS
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
2500
Tävlingssekreterare:
Ej angivet

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
166Anders GabrielssonSWELinköpings MSLinköpingRadical Prosport1, RS01:0010:13.42110 M&W Radical Motorsport
25Hans KarinenSWEFalkenbergs MKHalmstadRadical Prosport2, RS59.93710:15.0911001.67 
39Thomas MullinDENNæstved MKAPadborgRoyale RP37/Volvo3, RS01:00.6210:22.4851009.064 
435Fredrik SigbjörnssonSWEClub Alfa Romeo SveziaFjugestaLucchini P3/Alfa Romeo4, RS01:00.55510:24.4151010.994 
51Stefan Deleuran MummSWEMSCCSvedalaMallock U2 Mk345, RS01:00.77710:31.4051017.984 
623Thomas Stamreus (Nilsson)SWEKarlskoga MFTrosaPRC S986, RS01:02.62810:45.7731032.352 
719Palle StrandSWEKatrineholms MKKatrineholmRadical Prosport7, RS01:02.3310:48.2671034.846M&W Radical Motorsport
851Søren P ChristensenDENHMS - DKNivåMallock U2 Mk311, RS1801:01.97410:52.4871039.066 
953Svein LangholmNORAMCAROsloMallock U2 Mk312, RS1801:02.41910:55.8021042.381 
1013Thomas AngskogSWEMSCCHelsingborgNemesis8, RS01:03.23910:58.3341044.913 
1163Mikael Sode (Petersen)DENDARCHjørringPhantom S213, RS1801:02.51110:59.1821045.761 
1222Philip J LewisAUSASKAarhusRadical Prosport9, RS01:03.6611:01.8941048.473M&W Radical Motorsport
1370Flemming BendixenDENHMS - DKHerlevMallock U2 Mk314, RS1801:03.08311:02.321048.899 
1469Johannes RingströmSWERadical ClubUppsalaRadical Prosport10, RS01:04.53211:08.1331054.712 
1564Johan WesterbergSWESSKÖdsmålPhantom P945, RS1801:03.3811:10.3721056.951 
1672Anders DahgSWESSKNorra SorundaMallock U2 Mk296, RS1801:04.5611:16.101101:02.68 
1758Jens Storm-NielsenDENHMS - DKHolbækMallock U2 Mk317, RS1801:04.67811:16.346101:02.925 
1861Christian ÅkerströmSWELinköpings MSLinköpingBodin Mk98, RS1801:04.15911:17.706101:04.285 
1952Hans JohanssonSWESSKKopparbergMallock U2 Mk20B9, RS1801:04.67 91vNacka Biltrim
2068Eric "Svarta Masken" LindgrenSWESSKStockholmMallock U2 Mk2410, RS1801:05.581 91v 
2157Peter StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk20B11, RS1801:06.13 91v 
2265Per LundmarkSWEClub Alfa Romeo SveziaMünchenBodola Mk712, RS1801:05.319 91v 
233Linda MehrensSWEMantorps MKBrommaRadical Prosport11, RS01:09.772 91vM&W Radical Motorsport
2421Joakim QvarnströmSWESSKVaxholmShrike P1612, RS01:07.205 5DNF 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNS6Peter JohanssonSWESMK TrollhättanVästra TunhemPRC Opel, RS   

Tiderna är producerade av: AHG Timekeeping

Design by Bloms IT