Anderstorp Race Festival 2007
HMR, Heat 1, 12 varv

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
Ingen serie
Bana:
Scandinavian Raceway
Tävlingsdatum:
Lördag 18 augusti 2007
Tävlingsledare:
Anders Gustavsson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
HMR
Längd i km:
48.3 km
Snabbaste varv:
1:44.752, Stefan Ohlsson
Domare:
Mikael Carlsson
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
HMR A
HMR B
HMR C
HMR D
Pole Position:
#79 Seved Lundberg
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Matilda Eriksson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
179Seved LundbergSWERHKStockholmVeemax MkIX1, HMRD01:45.24121:21.96212  
288Rolf JohanssonSWERHKSaltsjö BooGRD 2722, HMRD01:47.121:45.9061223.944Nacka Biltrim
3147Petter HuseNORNSKHaslumGRD 3733, HMRD01:47.6421:47.3631225.401 
452Gerard van DamNEDKNAFKlundertSparton1, HMRC01:47.59121:50.1191228.157 
542Hans NijssenNEDKNAFVeerlerveenDulon2, HMRC01:47.37821:50.4521228.49 
622Roel MulderNEDKNAFHilversumPRS1, HMRB01:48.16621:53.8451231.883 
720Henrik HanssonSWEMSCCGråboVan Diemen RF762, HMRB01:48.87622:04.6911242.729 
831Lars KlintbergSWERHKStockholmRoyale RP213, HMRB01:49.50722:12.0541250.092 
939Henry AnderssonSWERHKFlobyVan Diemen RF794, HMRB01:49.67522:16.531254.568 
1026Pähr "Pelle" SvenssonSWERyds MKKungsbackaRoyale RP215, HMRB01:49.20822:18.041256.078 
1135Kjell WallinSWEAlmunge MKVästerhaningeVan Diemen RF776, HMRB01:49.75522:26.3121:04.338 
1223Björn OtterbergSWERHKSkillingarydMerlyn Mk20A7, HMRB01:51.23822:37.3121:15.338 
1372Mats AnderssonSWEKolsva MSKungsörRalt RT34, HMRD01:45.035 11DNF 
1425Axel G MadsenSWEGränna MKGrännaKaimann8, HMRB01:55.246 111v 
151Lars-Gunnar "Vegas" JohanssonSWEAnderstorp RCAnderstorpGMS III1, HMRA01:55.964 111v 
167Sven-Åke "Billebergar´n" SvenssonSWEHyllinge MSBillebergaAustro Vau2, HMRA01:56.046 111v 
178Anderz JohanssonSWEAnderstorp RCAnderstorpHansen Mk IV3, HMRA01:58.393 111v 
186Nils-Åke GustafssonSWEFalkenbergs MKHalmstadHansen Mk II4, HMRA02:01.583 111v 
1942Kees van der WoudenNEDKNAFAmmerstolCrossle3, HMRC02:01.611 111v 
209Thomas NybergSWEÄlmhults MKÄlmhultHansen Mk IV5, HMRA02:03.783 111v 
2133Ingemar PetterssonSWESMK VästeråsMöklintaVan Diemen RF779, HMRB  10DNF 
2216Lennart MattssonSWEHyllinge MSÅhusRPB6, HMRA02:05.809 102v 
2317Louis Banka JohnsonSWEHyllinge MSMalmöDolling7, HMRA02:07.177 102vÅhus Racing Team
244Frans ParfantNEDKNAFHeerlenApal8, HMRA02:13.068 102v 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNF90Stefan OhlssonSWEHyllinge MSKristianstadMarch, HMRD01:44.752 4 
DNS18Thomas MarklundSWEMK KopparbergLindesbergRPB, HMRA  Team Helix


Announcements:

PlSnrFörareAnledning
1425Axel G MadsenFinns tyvärr inga sluttider!
2133Ingemar PetterssonFanns ingen snabbaste varvtid, fel på transpondern?
452Gerard van DamVi saknar tyvärr kvaltider, är det någon som har?!

Design by Bloms IT