Knutstorp Revival 2014
2014-05-24 - 2014-05-25, Ring Knutstorp, 2070 m,

 
Serie: Varv: Tävlingsdag:
RHK 0 Lördagen den 24:e maj 2014
Heat: Längd: Snabbaste varv:
Standard-65 1000cc 0 km 1:17.329, Per Skårner
Klass: Typ: Publik:
1000cc Period E
1000cc Period F
Kval 1 5600



Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
140Per SkårnerSWEVäxjö SVK
KäringerydAustin Cooper 970 S1CT6 F01:17.329
249Yngve GustavssonSWESigtuna RC
Upplands VäsbyMorris Cooper 970 S2CT6 F01:18.973
357Mikael MohlinSWEBohus RC
KungälvSAAB 96 Sport3CT6 F01:19.139
439Lars DavidssonSWEVäxjö SVK
VäxjöMorris Cooper 970 S4CT6 F01:19.27
541Tommy JagerwallSWEHässleholms MK
HässleholmBMC Cooper 970 S5CT6 F01:20.706Returbilen Sverige AB
634Anders JensenSWEBorås MK
BoråsSAAB 96 Sport6CT6 F01:21.287Knalle Racing
754Bruno HelgessonSWERHK
HarplingeAustin Cooper 970 S7CT6 F01:21.325
846Staffan RuniusSWEHyllinge MS
VallentunaFiat Abarth 1000 TC8CT6 F01:21.68Staffans Paté Bageri AB
950Reinhold DaubnerSWEKolsva MS
ArbogaFiat Abarth 1000 TC9CT6 F01:21.878
1055Anne Grete DahlNORNSK
NykirkeAustin Cooper 970 S10CT6 F01:21.911


Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
1127Magnus RehbinderSWERHK
BrommaMorris Cooper 970 S11CT6 F01:22.126
1225Lars GöranssonSWEMSCC
HelsingborgNSU Prinz 100012CT6 F01:22.276
1322Dan HenningssonSWEFalkenbergs MK
LaholmOpel Kadett13CT6 F01:22.757
1447Anders UddenfeldtSWERHK
BrommaMorris Cooper14CT6 F01:23.502
159Jan ChristiansSWERHK
BorlängeAustin A40 Futura1CT1 E01:24.275
1621Patric BjurhovdSWEKAK/S
HöörDKW F12 15CT6 F01:24.325Returbilen Sverige AB
1728Krister WigrenSWEArlövs MC
LöddeköpingeSAAB 96 Sport16CT6 F01:24.64Returbilen Sverige AB
1826Lennart NilssonSWEKils MK Bil
KilSAAB 96 Sport17CT6 F01:24.796
1915Claes AggestigSWERHK
HaningeAustin A40 Futura2CT1 E01:24.903
2048Kari LehtoSWERHK
HuddingeAustin Cooper 970 S18CT6 F01:26.184
2130Christer OlssonSWETomelilla MK
TomelillaSAAB 96 Sport19CT6 F01:26.475
2243Per Ola PerssonSWERHK
HalmstadSAAB 9620CT6 F01:26.758
238Hans EklundSWEFalkenbergs MK
GrästorpSAAB 96 GT 750 Super3CT1 E01:27.016Knalle Racing
2442Roland SvenssonSWEHyllinge MS
TrelleborgDKW F1221CT6 F01:27.206
2519Peter NylénSWERHK
TrollhättanSAAB 964CT1 E01:27.304Knalle Racing
261Peter KumlinSWERHK
VinönAustin A355CT1 E01:27.783
2774Hans von HirschDENHMS - DK
KøbenhavnBMW 700 S Coupé22CT6 F01:28.118
2862Ulf SvenssonSWESVKG
ÄlvängenSAAB 9623CT6 F01:30.025
294Anders JohanssonSWEMSCC
BjärredSAAB 93B6CT1 E01:30.473
3051Bo SeverinssonSWERHK
LöddeköpingeRenault R824CT6 F01:31.688
316Karl-Gustaf RundbergSWEHyllinge MS
KlippanSAAB 967CT1 E01:32.673
3268Gorm NørgaardDENHMS - DK
ÅlsgårdeAustin 750 Formula25CT6 F01:39.509

Tävlingsledare: Peter Sanell   Domare: Ulf Sanell   Tävlingssekreterare: Lene Hansen
Dessa tider är producerade av: Motorsports & Event Timekeeping
En site från Eventsupport Sweden AB i samarbete med Kooperativet Arbetsmyran, Racefoto och Bloms IT.