Svenskt Sportvagnsmeeting Knutstorp 2011
Formula Slicks, Heat 2, 12 varv

Serie:
RHK
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Söndag 10 juli 2011
Tävlingsledare:
Robin Wachman
Heat:
Formula Slicks
Längd i km:
24.84 km
Snabbaste varv:
1:02.103, John Frederiksen
Domare:
Ej angivet
Klass:
Formel Opel Lotus
Formula 2 72-84
Formula 3 71-73
Formula 3 87-90
Formula Ford 2000
Racersportvagnar F
Sports 2000
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Camilla Heijel

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
110John FrederiksenDENHMS - DK
GreveFormel Opel Lotus1, FO1a01:02.10314:33.75812  
22Lars ClasenDENHMS - DK
HallarôdReynard SF871, FF/3b-d01:02.44314:34.321200.562 
367Roger JohanssonSWESMK Uppsala
BjörklingeReynard 883 Tom´s Toyota1, F 3/501:02.92514:35.7021201.944 
460Niklas JohanssonSWEAnderstorp RC
AnderstorpTiga SC811, S200001:02.87214:36.1461202.388 
56Bo BrøndumDENHMS - DK
HillerødFormel Opel Lotus2, FO1a01:02.90414:38.8941205.136Castrol Shop Team Vantage
644Ulf von HauswolffSWEHyllinge MS
VikenTiga SC792, S200001:04.64614:45.2481211.4902-Depån AB
722Niels Jørgen JørgensenDENHMS - DK
OdenseReynard SF842, FF/3b-d01:04.57714:45.5731211.815 
888Tomas OtterbergSWERHK
VästeråsVan Diemen RF813, FF/3b-d01:04.67614:46.3551212.597 
921Torgny JohanssonSWEKarlskoga MF
NyköpingMarch 8021, F 2/501:04.64914:47.5421213.784 
1059Lars-Gunnar "Vegas" JohanssonSWEAnderstorp RC
AnderstorpTiga SC813, S200001:04.77314:48.371214.612 
1141Dagfinn LarsenNORNSK
ÅrosTiga SC784, S200001:05.42614:48.5871214.829 
128Ib RasmussenDENHMS - DK
TisvildelejeFormel Opel Lotus3, FO1a01:05.19714:48.7251214.967Castrol Shop Team Vantage
1350Håkan R HolmbergSWEKAK
StockholmLola T4925, S200001:05.96914:53.0621219.304 
1481Billy ÅkebrinkSWEKristianstads KK
RydVan Diemen RF814, FF/3b-d01:05.18114:53.2691219.511 
157Dan JohanssonSWEKarlskoga MF
NorrköpingFormel Opel Lotus4, FO1a01:04.96114:53.861220.102 
1664Kåre MinnberghSWERHK
UppsalaTiga SC826, S200001:07.42114:57.6611223.903 
174Michael SundinSWEMK Scandia
StockholmTiga SC797, S200001:06.30115:01.4591227.701 
1887Göran SprinchornSWEHyllinge MS
StehagReynard SF845, FF/3b-d01:08.20215:02.021228.262 
1989Cai GotfredSWEMSCC
HöllvikenLola T5968, S200001:08.22415:03.3031229.545 
2091Johnny JohanssonSWERHK
ÄlvsjöTiga SC869, S200001:08.74215:05.1511231.393 
2165Jan AnnebjörkSWEBengtsfors MC
ÅrjängTiga SC7910, S200001:08.97315:07.0831233.325 
2223Jan-Olov BergqvistSWESVKG
ValldaLotus 23B1, RSF01:15.71615:11.863111v 
2311Leif JørgensenDENHMS - DK
HundestedReynard SF846, FF/3b-d01:03.04212:30.33810DNF 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNF1Ole Holst PedersenDENHMS - DK
RødovreBrabham BT41, F 3/301:15.76304:01.0193 
DNF14Ole VejlundDENASK
NivåReynard SF87, FF/3b-d   
DNF43Joakim BergmanSWEAnderstorp RC
HalmstadTiga SC79, S2000   

Tiderna är producerade av: Race Consulting