SSK Kinnekulle 1994
Yokohama Cup, Startlista

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SSK-Serien
Bana:
Kinnekulle Ring
Tävlingsdatum:
Söndag 1 maj 1994
Tävlingsledare:
Lars-Berne Andersson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Yokohama Cup
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
Ej specificerad
Domare:
Per Birkefall
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Yokohama Cup
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Inger Pettersson

  Visa klassindelad lista


SnrFörareLandKlubbOrtFordonAnmälare
0Georg BakajevSWEBorås MKBoråsBMW M3 E30Köhler Racing AB
2Roger EkmanSWESSKGråboOpel Kadett GT/E 
3Bengt NilssonSWESSKGöteborgOpel Manta AKöhler Racing AB
7Jörgen AdlénSWESSKJärnaFord Escort Mk2Elwa Motors
8Bo JohanssonSWEAnderstorp RCSmålandsstenarOpel Ascona B 
10Tony BylundSWEKolsva MSKöpingVolvo 242Bildelshuset i Köping AB
11Roger BörjessonSWEBMK UddevallaUddevallaVolvo Amazon (122S) 
13Erik BrisenheimSSKSSKHuddingeFord Taunus 
15Peter TukiaSWEAnderstorp RCGnosjöBMW 323i E21 
18Per RosendahlSWEKolsva MSKöpingToyota StarletBildelshuset i Köping AB
19Matz OlliSWESVKGVaraAlfa Romeo Alfasud SprintREAB Radar Electronics
21Klas-Erik ErikssonSWESMK LindeStoråOpel Ascona 
22Kenneth KlassonSWEAnderstorp RCGislavedOpel Ascona 
23Johan HelgstrandSWESSKStockholmFord Escort Mk1Elwa Motors
24Ronnie HermanssonSWERHKTyresöBMW 318i E30  
25Håkan HuggareSWEKolsva MSKöpingOpel Kadett GSIBildelshuset i Köping AB
27Kjell-Ove AnderssonSWEKullings MSVedumVolvo 242 
31Rolf L DömstedtSWEKolsva MSKöpingVolvo 242 
33Johan ErikssonSWERasbo MKAlundaFord Sierra 
34Tomas KarlssonSWEKils MK BilKarlstadOpel Ascona 
36Bo HallmanSWEKolsva MSKolsvaToyota StarletBildelshuset i Köping AB
37Jan WalterSWEÖrebro RCGarphyttanMazda RX7 
38Mats HildingssonSWEHyllinge MSHamnedaPorsche 924 
39Hans "Hasse" GrönlundSWESSKGrumsVolvo 142 
41Kjell JanssonSWEEnköpings MKVängeRenault Clio 
42Bengt AnderssonSWEKolsva MSKöpingToyota CorollaBildelshuset i Köping AB
43Michael MälmanSWEÖrebro RCLillkyrkaMazda RX4 
46Kenneth ErikssonSWEHagsätra MCBotkyrkaVolvo 242 
47Ove André PerssonNORNMK Modum & Sigdal KrokstadelvaOpel Kadett GT/E 
48Bengt-Åke AnderssonSWEFjärås MKFjäråsOpel Manta A 
51Thomas KarlssonSWEMK KindaKisaOpel Kadett 
52Lars "Gunnar Christin" LundbergSWEUppsala BKCUppsalaOpel Kadett 
54Hans SvenssonSWESSKHägerstenVW Golf GTI 
56Antero OnkamoSWESträngnäs AMSEskilstunaOpel Ascona BTeam Bildax Västerås AB
58Kenneth EkströmSWESSKGöteborgOpel Manta B 
66Anders JonssonSWESSKHolsbybrunnFiat 124 Coupé 
69Håkan Karlsson TuvklintSWESMK ÖstgötaNorrköpingToyota Starlet 
72Jan HurtigSWESSKBålstaRenault DauphineOK Racing Team
77Christina LundbergSWESSKUppsalaOpel Kadett 
87Gunnar OlársSWERasbo MKAlundaVauxhall ChevetteA.R.C Motorsport
91Staffan OlársSWERasbo MKAlundaOpel Ascona 
95Magnus KarlssonSWESSKLidköpingFord Escort 
99Anders SvenssonSWESSKSkövdeVolvo 242 

Tiderna är producerade av: Stockholms Sportvagnsklubb

Design by Bloms IT