STCC Knutstorp 1999
Formel Ford 1600cc, Startlista

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
STCC
Bana:
Ring Knutstorp
Tävlingsdatum:
Söndag 16 maj 1999
Tävlingsledare:
Thomas Lindsjö
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Formel Ford 1600cc
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
Ej specificerad
Domare:
Per Birkefall
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Formel Ford 1600cc
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
10000
Tävlingssekreterare:
Anders Ekstrand

  Visa klassindelad lista


SnrFörareLandKlubbOrtFordonAnmälare
1Andreas BoströmSWEHyllinge MSTyringeVan Diemen RF91WestCoast Racing
2Hans-Martin HallbergNORNAF Asker & BærumOsloVan Diemen RF92NAF AeB Juniorteam
3Robin RudholmSWEBorås MKBoråsVan Diemen RF92Brorsson Racing
4Christoffer HäggstamSWETeam SkogsåkarnaSträngnäsVan Diemen RF95 
5Johan SvahnFINHistoric Race-FINJakobstadVan Diemen RF92 
6Liselott EricssonSWELinköpings MSLinköpingVan Diemen RF90 
7Robert BjörkmanSWEKalmar MKKalmarSwift SC97Brorsson Racing
8Fredrik HeinsjöSWEAnderstorp RCGislavedVan Diemen RF98Elgh Motorsport
9Thomas BråtheNORMAHobølSwift SC94Shell Motorsport Norge
10Thomas AndersenNORNMK VarnaÅrosVan Diemen RF91 
11Jimmy JacobssonSWESMK HedemoraVikmanshyttanSwift SC95PJ Racing Promotion AB
12Peter BrobergSWEJärfälla MKHässelbySwift SC87PJ Racing Promotion AB
14Andreas HanssonSWEKullings MSVedumVan Diemen RF92Bilsport
15Oscar PalmSWESMK ÖrebroHallsbergVan Diemen RF92 
16Alx DanielssonSWEKAKStorvretaVan Diemen RF91Picko Troberg Racing
17Pier SteffanssonSWEBohus RCKärnaVan Diemen RF92 
19Max NilssonSWEAnderstorp RCOsbyVan Diemen RF94AB Heinz Nilssons Plåtbearbetning
22Christian ÅkerströmSWELinköpings MSLinköpingSwift SC95Delta Racing
24Andreas LindströmSWEJärfälla MKVärmdöReynard 89F 
25Steen FredrichsenDENGrindsted GKHolstebroVan Diemen RF92Bruno´s Isenkram
26Niki EgebartDENAarhus ASBørkopVan Diemen RF90Bruno´s Isenkram
30Stefan HjelmSWESMK ArbogaArbogaVan Diemen RF95 
31Fredrik JohanssonSWEAnderstorp RCÄlmhultVan Diemen RF89 
33Kenneth FinnäsFINÅlands MKJomalaVan Diemen RF93 
34Jan KarlssonSWEAnderstorp RCHyltebrukVan Diemen RF92 
37Niklas JonssonSWEHyllinge MSStaffanstorpReynard 89F 
38Jan ÖstbergSWELinköpings MSStockholmSwift SC95Delta Racing
39Yngve SällqvistSWEKatrineholms MKKatrineholmReynard 88F 
40Johan LindbergSWEHyllinge MSHelsingborgVan Diemen RF89 
51Johannes ØieNORKNA Klepp MSPBryneVan Diemen RF89 
52Roy Arild EdlandNORKNA StavangerStavangerVan Diemen RF89 
58Anders Ole EgebartDENDARCOdderVan Diemen RF90 
59Michael Skipper PedersenDENSydsjællands AKVordingborgVan Diemen RF98 

Tiderna är producerade av: AHG Timekeeping

Design by Bloms IT