Anderstorp Race Festival 2007
RS & Clubman, Heat 2, 12 varv

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SPVM
Bana:
Scandinavian Raceway
Tävlingsdatum:
Söndag 19 augusti 2007
Tävlingsledare:
Anders Gustavsson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
RS & Clubman
Längd i km:
48.3 km
Snabbaste varv:
1:36.921, Ingvar Mattsson
Domare:
Mikael Carlsson
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Clubman
RS
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Matilda Eriksson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
199Ingvar MattssonSWEAnderstorp RCAnderstorpRadical Prosport1, RS01:36.92119:49.85612  
22Thomas Stamreus (Nilsson)SWEKarlskoga MFTrosaPRC S982, RS01:38.17219:50.2321200.376 
375Petter BergerSWEMalmö AKSvedalaPhantom S211, CM01:38.95820:05.5421215.686Lockarps Gokart
453Svein LangholmNORAMCAROsloMallock U2 Mk312, CM01:38.95820:05.5421215.686 
570Flemming BendixenDENHMS - DKHerlevMallock U2 Mk313, CM01:42.57620:45.2261255.37 
64Peter ErikssonSWEHyllinge MSFlyingePRC Opel3, RS01:42.66420:45.5261255.67 
763Johan WesterbergSWESSKÖdsmålPhantom P914, CM01:43.07120:54.523121:04.667 
851Søren P ChristensenDENHMS - DKNivåMallock U2 Mk315, CM01:43.17321:01.728121:11.872 
956Jan NordgrenSWEMSCCHöllvikenPhantom S226, CM01:45.06921:18.073121:28.217 
1052Hans JohanssonSWESSKKopparbergBodin Mk97, CM01:44.57321:18.488121:28.632 
1158Jens Storm-NielsenDENHMS - DKHolbækMallock U2 Mk318, CM01:46.72321:36.698121:46.842 
1260Mikael AagaardDENMSCCKøbenhavnMallock U2 Mk20B9, CM01:47.143 111v 
1362Pete RobertsNORKNA RomsdalAukraMallock U2 Mk2410, CM01:45.986 111v 
1477Olle JonssonSWERHKDanderydVision V9511, CM01:47.697 111v 
1554Jonas SvenssonSWESVKGSvenshögenBodola Mk5 Evolution12, CM01:48.12 111v 
1659Jan StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk20B13, CM01:51.775 111v 
1755Erik Selim LundkvistSWEKAKSträngnäsBodin Mk9B14, CM01:42.413 8DNF 
1857Peter StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk3015, CM01:47.472 6DNF 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNS12Bjarne MummSWESSKStockholmMallock U2 Mk34, RS   
DNS64Stewart Stjernholm(Laursen)NORNMK SolørNesbruPhantom P94, CM   


Announcements:

PlSnrFörareAnledning
1260Mikael AagaardFinns inga sluttider.

Design by Bloms IT