Ronnie Peterson Historic GP Anderstorp 2008
Ginetta G20 Cup, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
Ingen serie
Bana:
Scandinavian Raceway
Tävlingsdatum:
Fredag 6 juni 2008
Tävlingsledare:
Fredrik Skoghag
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Ginetta G20 Cup
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:50.571, Hampus Rydman
Domare:
Hans Hillebrink
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Ginetta G20 Cup
Pole Position:
#2 Hampus Rydman
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Matilda Eriksson

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varv
12Hampus RydmanSWEKAKEnskedeGinetta G20 01:50.571
29Ola NilssonSWEHässleholms MKHelsingborgGinetta G20 01:50.816
36Jesper NilssonSWEKAKJärfällaGinetta G20 01:52.06
427Mats NilssonSWEHyllinge MSBillebergaGinetta G20 01:52.193
522Ted BrinkSWEKAKEslövGinetta G20 01:52.606
660Dan "Sam Whan" von RosenSWESSKSmygehamnGinetta G20 01:52.889
711Tobias BrinkSWESMK HörbyMalmöGinetta G20 01:53.028
83Jenna BrorssonSWEHyllinge MSÄngelholmGinetta G20 01:53.215
97Anders EkdahlSWEÖstgöta SKLinköpingGinetta G20 01:53.649
1021Billi JonassonSWEMK GutarnaVisbyGinetta G20 01:53.65
1183Björn CarleflodSWEKAKEnskedeGinetta G20 01:54.457
125Peter SimonsSWEKAK TäbyGinetta G20 01:54.568
1314Thomas BelfrageSWETeam 13HovåsGinetta G20 01:54.967
148Martin HagmanSWEMK RimoRimboGinetta G20 01:55.169
1562Felix HindemoSWESödertälje KRCSödertäljeGinetta G20 01:55.526
1620Anders HedensjöSWESkellefteå MSVällingbyGinetta G20 01:55.542
1755Anders CarlssonSWEHyllinge MSEslövGinetta G20 01:55.924
1815Carl-Eric SköldSWEÖstgöta SKLinköpingGinetta G20 01:56.473
1923Martin FridholmSWEHyllinge MSGöteborgGinetta G20 01:56.57
2066Michael PearsonGBR Ginetta G20 01:57.619
2117Alexander PfisterSWESSKAlingsåsGinetta G20 01:57.666
2219Anders JansaSWESVKGGöteborgGinetta G20 02:01.73
2318Adrian WrethagenSWEMK GutarnaStockholmGinetta G20 02:06.476
2416Tomas EbegårdSWEStockholms BKStockholmGinetta G20 02:07.383


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varv
DNS4Henrik GustafssonSWEAnderstorp RCFalköpingGinetta G20  
DNS10Staffan SvenstigSWEAnderstorp RCLerumGinetta G20  
DNS12Gunnar RantzowSWEStockholms BKHuddingeGinetta G20  
DNS65Lars WiezellSWEKAKStockholmGinetta G20  
DNS69Johan LindbrandtSWEKAKStockholmGinetta G20  

Tiderna är producerade av: MB Racesupport AB

Design by Bloms IT