Falkenberg Classic Final 2010
STD & GT/GTS 1966-1971, Kval

Serie:
RHK
Bana:
Falkenberg
Tävlingsdatum:
Lördag 25 september 2010
Tävlingsledare:
Patrik Ivarsson
Heat:
STD & GT/GTS 1966-1971
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
58.29, Tommy Brorsson
Domare:
Reine Eriksson
Klass:
GT/GTS 66-71 GT14/19 G 1150-1300
GT/GTS 66-71 GT16/21 G 1601-2500
STD 66-71 CT11/16 G u1150
STD 66-71 CT12/17 G 1151-1300
STD 66-71 CT13/18 G 1301-1600
STD 66-71 CT14/19 G 1601-2500
STD 66-71 CT15/20 G ö2500
Pole Position:
#11 Tommy Brorsson
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Hans Eirefeldt

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
111Tommy BrorssonSWEHyllinge MSÖrkelljungaFord Escort TC1, CT13/18 G58.29 
226Rikard HasselbladSWERHKAlingsåsBMW 2002 Ti1, CT14/19 G59.298Hagamed Motorsport
332Lennart BengtssonSWEHyllinge MSKågerödBMW 2002 Ti2, CT14/19 G59.45502-Depån AB
429Søren P ChristensenDENHMS - DKNivåFord Escort RS 16003, CT14/19 G01:00.507 
553Ulf von HauswolffSWEHyllinge MSVikenBMW 2002 Ti4, CT14/19 G01:00.63702-Depån AB
68Alex Thomsen Porsche 9111, GT16/21 G01:01.388 
7171John GertsenDENHMS - DKLejreBMW 2002 Ti5, CT14/19 G01:01.432 
84Mikael MattssonSWESVKGGöteborgAustin Cooper S1, CT12/17 G01:01.478 
9147Peter KorsholmSWEHMS - DKHellerupPorsche 911 S2, GT16/21 G01:03.093 
1070Stefan SvenssonSWEVäxjö SVKVäxjöFiat Abarth Scorpione1, GT14/19 G01:03.308 
1110Pähr "Pelle" SvenssonSWERyds MKKungsbackaBMC Cooper S2, CT12/17 G01:03.457 
1239Tage JohanssonSWESVKGAlingsåsVolvo Amazon (122S)6, CT14/19 G01:04.055 
1346Olle VictorinSWESVKGV:a FrölundaPorsche 911 S/T3, GT16/21 G01:04.157 
1491Flemming Harald EickhoffDENHMS - DKHelsingørVolvo Amazon (122S)7, CT14/19 G01:04.592 
15128Lennart NilssonSWEKils MK BilKilFiat 128 Rally3, CT12/17 G01:04.817 
165Sture DanielssonSWERHKEskilstunaFord Escort 1300 GT4, CT12/17 G01:04.989 
1720Flemming HansenDENHMS - DKLyngeSunbeam Imp1, CT11/16 G01:05.109 
1867Börje ErikssonSWEKAKEnskedeFord Mustang1, CT15/20 G01:05.152 
1971Anders AgforsSWESVKGKungälvAlfa Romeo Giulia Sprint GT Veloce2, CT13/18 G01:06.012 
2031Gert JensenDENHMS - DKFrederikssundSunbeam Imp2, CT11/16 G01:06.108 
2196Christian NordalDENHMS - DKFarumFord Mustang2, CT15/20 G01:06.84 
2222Maria NordinSWETomelilla MKYstadFord Escort TC3, CT13/18 G01:07.75 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
DNS42Axel EkmanSWERHKGöteborgVolvo PV 544 Sport, CT14/19 G  

Tiderna är producerade av: Raceresults.se

Design by Bloms IT