SLC Karlskoga 2000
VOC Nordic Racing Cup, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SSK-Serien
Bana:
Gelleråsbanan
Tävlingsdatum:
Söndag 17 september 2000
Tävlingsledare:
Fredrik Skoghag
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
VOC Nordic Racing Cup
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:24.401, Lars Åke Björk
Domare:
Björn Broman
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
VOC Nordic Racing Cup
Pole Position:
#6 Lars Åke Björk
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Karin Englén

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varvAnmälare
16Lars Åke BjörkSWEKarlskoga MFHallsbergVolvo 24201:24.401 
288Markus NorströmSWEBotkyrka MKHuddingeVolvo 24201:24.978 
325Niklas JogérSWEBorlänge MKFalunVolvo 24201:24.998 
455Mats GustavssonSWEÖrebro BMCKRanstaVolvo 24201:25.001Aros Teknik Racing Team
57Stefan NymanSWEBorlänge MKLeksandVolvo 24201:25.092 
65Olle HällströmSWEJärfälla MKHässelbyVolvo 24201:25.403Mätbussen AB
712Petter HalvorsenNORNMK Sarpsborg/RudskogenRyggeVolvo 24201:25.716 
88Frank A DahlNORNAF HallingdalÅlVolvo 24201:26.116 
999Mikael ”Lången” PetterssonSWEMK VättleMölndalVolvo 24201:26.129 
1042Krister NilssonSWEFalkenbergs MKSäröVolvo 24201:26.679 
1111Fredérick BylundSWEKolsva MSValskogVolvo 24401:26.785 
1297Henrik PetterssonSWEMK VättleBleketVolvo 24401:27.044 
1326Magnus DanielsonSWESSKStockholmVolvo 262C01:27.335 
1484Björn BergSWE Volvo 24201:27.582 
1514Lars-Göran "Lasse" TaipaleSWEMK VättleLerumVolvo 24201:27.705 
1638Lars "Lasse Q" ArvidssonSWESMK SöderhamnSandarneVolvo 24201:28.59 
1769Björn JohanssonSWETrelleborgs MKTrelleborgVolvo 24401:28.839 
1848Sven SonnerbySWEVimmerby MSGullringenVolvo 24201:28.859 
1966Kent LundgrenSWEUmeå AKUmeåVolvo 24401:29.504 
20100Hans ErikssonSWE Volvo 24201:29.808 
2170Daniel UllborsSWEMora MKGarsåsVolvo 24401:31.921 


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varvAnmälare
DNF58Nils JönssonSWEKristianstad KKTollarpVolvo 244  

Tiderna är producerade av: SLC

Design by Bloms IT