Rudskogen Asfalt Classic 2019
Seven Racing & Roofless Sportscar Racing, Kval

Serie:
Racing NM
Bana:
Rudskogen
Tävlingsdatum:
Lördag 17 augusti 2019
Tävlingsledare:
Geir Tyskeberget
Heat:
Seven Racing & Roofless Sportscar Racing
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:46.377, Theodor Olsen
Domare:
Thomas Michelsen
Klass:
Clubman
Roofless Sportscar Racing (RSR)
RS1
Seven Racing
Pole Position:
#29 Theodor Olsen
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Laila Tyskeberget

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvAnmälare
129Theodor OlsenNORNMK Solør
MoelvRadical PR61, RS101:46.377T&T Olsen Motorsport
22Jani HjerppeFINImatran UA
ImatraRadical SR3 RS2, RS101:47.977Alriksson Motorsport
325Seppo MäntyläFINHistoric Race-FIN
EspooRadical SR3 RS3, RS101:48.994 
417Bo EliassonSWEKolsva MS
VästeråsRadical SR3 RSX4, RS101:49.234BO Racing
522Hans JohanssonSWESSK
KopparbergRadical PR65, RS101:53.72 
612Hermod LundeNORKNA Solør Motorsport
FlisaRoyale S2000 M1, RSR01:54.028Team Berger
774Mattias AnderssonSWEGröndal MSK
EskilstunaPhantom S211, CM01:56.04 
877Hans TullstenSWEPCSR
ÖsterskärVision V932, CM01:57.93 
983Johan EliassonSWEKarlskoga MF
KarlstadTiga SC832, RSR01:57.95 
1047Dennis MoenNORNMK Trøgstad
FjellhamarSeven Eleven1, SR01:58.122 
1141Svein BergerNORNSK
HamarTiga SC783, RSR01:59.175Team Berger
129Ole Jakob NilsenNORKNA Oslo & Omegn
BekkestuaRadical SR3 RS6, RS101:59.991InfoMap´s Radical Racing Team
1360Mikael AagaardDENDARC
København NMallock Mk313, CM02:00.223 
1428Christoffer TörnkvistSWELinköpings MS
MjölbyRadical PR67, RS102:00.355BO Racing
1565Peter ÖfvermanSWEMSCC
HöllvikenMallock Mk314, CM02:02.093 
1652Fredrik HanströmSWEClub Alfa Romeo
ÅtvidabergBodin Mk95, CM02:03.21 
1784Alf Marius Loe SandbergNORNMK Solør
VormsundMK Seven Racing2, SR02:04.729Sandberg Motorsport
1858Martin BillerudNORNMK Solør
MatrandSeven Eleven3, SR02:05.528Billerud Motorsport
19142Carsten LauridsenDENDjurslands MKA
VardeSeven Eleven4, SR02:06.486Carstens MC
208Kristoffer SilliløkkenNORNMK Midt-Gudbrandsdal
VinstraRadical Prosport4, RSR02:07.405Silliløkken Racing
21204Asger ThierryDENPSC
HorsensArion S 25, RSR02:10.182Arion Racing Scandinavia
2249Sigve HansenNORNMK Kvinesdal
HafrsfjordLocost Suzuki5, SR02:11.174 
23147Lars HenriksenDENMS Sønderjylland
KoldingSeven Eleven6, SR02:11.522Carstens MC
2424Jon AsakskogenNORAsker & Bærum MSP
HurdalSeven Classic6, RSR02:14.468Impact Racing
253Rune IversenNORNMK Modum og Sigdal
GeithusMK Locost7, RSR02:15.983 
2656Lauritz BillerudNORNMK Solør
MatrandSeven Eleven7, SR02:19.502Billerud Motorsport

Tiderna är producerade av: Timekeeping.no