Kanonloppet Karlskoga 2019
Valeryd Legends Cup Master, Kval

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
Scandinavian Racing League
Bana:
Gelleråsen Arena
Tävlingsdatum:
Fredag 16 augusti 2019
Tävlingsledare:
Börje Blomén
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Valeryd Legends Cup Master
Längd i km:
0 km
Snabbaste varv:
1:15.732, Kjelle Lejonkrans
Domare:
Emma Malmros
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Valeryd Legends Cup Master
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Lena Holm

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonSnabbaste varvAnmälare
142Kjelle LejonkransSWEKarlskoga MFKumlaLegends01:15.732 
291Emil Roman KarlssonSWELidköpings KKLidköpingLegends Chevy-34 Sedan01:16.525 
343Niclas SvenssonSWEStorfors MKStorforsLegends Ford-34 Sedan01:16.763 
426Lucas AskSWETeam 13PartilleLegends Chevy-37 Sedan01:16.897 
546Tomas LindqvistSWEFilipstads MCFilipstadLegends Ford-34 Sedan01:16.93 
656Linus BjörkmanSWETeam 13TorslandaLegends Chevy-37 Coupé01:16.948 
718Kristoffer NorlingSWERättvik RKFalunLegends Ford-34 Sedan01:16.955Nyman Racing
861Thomas SöderbergSWEKarlskoga MFÅmmebergLegends Ford-34 Sedan01:16.959 
933Jimmy LiimattaSWESSKKarlstadLegends Ford-34 Sedan01:17.152 
1072Johan "Jozing" TensmyrSWEKarlskoga MFKumlaLegends Ford-34 Sedan01:17.35 
1162Christian HamreböSWESMK TrollhättanLilla EdetLegends Ford-34 Sedan01:17.388 
124Jonas SjöströmSWEKarlskoga MFÖrebroLegends Ford-34 Sedan01:17.864 
1395Axel FrostSWERättvik RKMoraLegends01:18.004 
141Christer NilssonSWECarlsborg LCKarlsborgLegends01:18.159 
152Dennis GustavssonSWESkövde MKLofthammarLegends Chevy-37 Coupé01:18.193 
1631Magnus BrodinSWEHultsfreds MKKristdalaLegends Ford-34 Sedan01:18.404 
1717Mikael WirströmSWEJönköpings MKJönköpingLegends Ford-37 Coupé01:18.607 
1821Robert RydbergSWEMSK HammarenSurahammarLegends Chevy-37 Sedan01:18.622 
19120Jacob JonssonSWELinköpings MSÅtvidabergLegends Chevy-37 Coupé01:18.711 
207Razmus StålhammarSWEKarlskoga MFKarlskogaLegends01:18.776 
2193Oskar FrostSWERättvik RKMoraLegends01:19.192 
2235Mats CarlssonSWEKolsva MSKöpingLegends Ford-34 Sedan01:19.262Team ferrita Racing
239Mikael DalinSWEFalkenbergs MKGöteborgLegends Chevy-34 Coupé01:19.29 
24113Tobias ÅsbrinkSWERasbo MKTierpLegends Ford-34 Sedan01:19.685 
2581Anders HenrikssonSWESSKLidingö Legends Ford-34 Sedan01:19.725 
2628Linus OscarssonSWESkene MSBoråsLegends Ford-34 Sedan01:19.774 
2784Jan StenbergSWEKarlskoga MFSegeltorpLegends Ford-34 Sedan01:19.78 
2830Matts WängdahlSWEClub Corvette SRTäbyLegends Ford-34 Sedan01:19.808 
2986Gustav KassermoSWESHRA JönköpingNorrahammarLegends Ford-34 Sedan01:20.223 
30114Anders VikströmSWEKAKStockholmLegends Ford-37 Coupé01:20.305 
3112Johan HedströmSWEMX-5 RCLinköpingLegends Ford-34 Sedan01:20.586 
3258Dennis OscarssonSWESkövde MKKinnakummaLegends Ford-34 Sedan01:20.886 
3380Kristoffer NorlinSWESMK TrollhättanTrollhättanLegends Chevy-37 Coupé01:21.203 
3479Anders TorstenssonSWENässjö MKNässjöLegends Ford-34 Sedan01:21.272 
3598Håkan AnderssonSWEKarlskoga MFFröviLegends Ford-34 Sedan01:21.794 

Tiderna är producerade av: Motorsports & Event Timekeeping

Design by Bloms IT