SSK Falkenberg 2017
Ginetta GT5 Challenge, Heat 2, 17 varv

Serie Bana Tävlingsdatum Tävlingsledare
Serie:
SPVM
Bana:
Falkenberg
Tävlingsdatum:
Lördag 17 juni 2017
Tävlingsledare:
Roger Edvardsson
Heat Längd i km Snabbaste varv Domare
Heat:
Ginetta GT5 Challenge
Längd i km:
31.042 km
Snabbaste varv:
50.168, Anders Gustavson
Domare:
Per Birkefall
Klass Pole Position Publik Tävlingssekreterare
Klass:
Ginetta G20 Cup
Ginetta G40 Cup
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
Ej angivet
Tävlingssekreterare:
Monica Eklund

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
15Otto GullbergSWESSKGöteborgGinetta G401, G4050.43414:26.0617 OTTO Racing
212Sebastian ArenramSWEKAKÅkersbergaGinetta G402, G4050.34714:28.7791702.719 
33Niclas HarbigSWEHelsingborgs KKGöteborgGinetta G403, G4050.64914:31.7711705.711M4 Racing
467Daniel AxelssonSWEÖstgöta SKÅrstaGinetta G20 1, G2051.67614:54.2591728.199 
57Niklas KristianssonSWEFalkenbergs MKVessigebroGinetta G404, G4051.56814:54.6871728.627KS Anläggning Mark AB
64Mikael KarlssonSWEPCS RacingSimlångsdalenGinetta G405, G4051.48914:54.9391728.879M4 Racing
714Rasmus HedbergSWESvedala MKKlågerupGinetta G406, G4052.15514:59.3321733.272 
849Karl-Johan "Kalle" BerggrenSWEMSCCAnderslövGinetta G20 2, G2052.06815:02.1551736.095 
929Bror EllfolkSWEEskilstuna MKTorshällaGinetta G407, G4051.84715:02.8621736.802 
1059Erland BerggrenSWEMSCCAnderslövGinetta G20 3, G2052.46815:06.81740.74 
118Roger JolebySWEFalkenbergs MKHalmstadGinetta G408, G4051.94415:12.0111745.951 
1213Rasmus HultgrenSWELinköpings MSMjölbyGinetta G409, G4052.47515:12.4511746.391 
1377Anders EkdahlSWEÖstgöta SKLinköpingGinetta G20 4, G2051.96315:13.5231747.463 
1492Andreas LundinSWESMK VästeråsVästeråsGinetta G20 5, G2052.64815:13.791747.73 
1526Anders GustavsonSWEÖstgöta BSFNorrköpingGinetta G4010, G4050.16814:33.047161v 
1624Jesper RamsbergSWEFalkenbergs MKGöteborgGinetta G4011, G4052.34614:39.608161v 
1735Gustav LarssonSWELessebo MKSkruvGinetta G20 6, G2055.57215:19.145161v 
1855Thomas HenrikssonSWEPCS RacingSkärhamnGinetta G20 7, G2055.77615:19.611161v 
1933Christian HampfSWESSKSollentunaGinetta G20 8, G2056.88814:43.615152v 
209Emil DoseDENRødby GKKHedehusene/FløngGinetta G4012, G4051.28614:42.711143v 
2119Alexander HolmbergSWEMK GutarnaRomaklosterGinetta G4013, G4050.48710:26.91212DNFJR Motorsport AB


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNS22Joakim StridSWEAnderstorp RCLimmaredGinetta G20 , G20   
DNS22Filip EngdahlSWEHyllinge MSMalmöGinetta G40, G40   

Tiderna är producerade av: MB Racesupport AB

Design by Bloms IT