Falkenberg Classic Final 2015
Formel Vee, Heat 2, 15 varv

Serie:
RHK
Bana:
Falkenberg
Tävlingsdatum:
Söndag 13 september 2015
Tävlingsledare:
Patrik Ivarsson
Heat:
Formel Vee
Längd i km:
27.39 km
Snabbaste varv:
1:03.805, Roger Johansson
Domare:
Reine Eriksson
Klass:
Formel Vee 65-68 B
Formel Vee 69-71 C
Pole Position:
Ej angivet
Publik:
2000
Tävlingssekreterare:
Monki Eklund

  Visa klassindelad lista


PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvDiffAnmälare
186Roger JohanssonSWESMK UppsalaBjörklingeHansen Mk II1, FV/1 C01:03.80516:21.60115  
289Reine BergströmSWEHällefors MKHälleforsVeemax2, FV/1 C01:03.86316:25.3581503.757 
33Hans HillebrinkSWEKAKSigtunaKaimann3, FV/1 C01:04.06216:40.2431518.642 
494Stefan PerssonSWERHKHelsingborgKaimann MK44, FV/1 C01:04.32716:43.7541522.153 
580Thomas MarklundSWEMK KopparbergLindesbergRPB5, FV/1 C01:04.24616:45.0291523.428 
684Johan LundSWEVästerås MSVästeråsMotul6, FV/1 C01:05.68216:47.2831525.682 
792Anders BertilssonSWERHKÅledVeemax7, FV/1 C01:05.59516:54.4181532.817 
888Per-Åke BeijerstenSWESMK UppsalaUppsalaRPB8, FV/1 C01:07.6617:18.3271556.726 
993Pierre EklundSWERHKUppsalaBMVee9, FV/1 C01:07.36517:19.2011557.6 
1068Nikolaj LeedDENHMS - DKGræstedBeach Car1, FV/1 B01:09.46116:34.248141v 
1153Tommy BencsikSWESvedala MKÅhusScalex10, FV/1 C01:09.15216:37.281141v 
1270Åke PerssonSWERHKKlippanRPB2, FV/1 B01:09.89816:48.084141v 
1366Jimmy CarlstedtSWEChristinehamns MKKristinehamnRPB3, FV/1 B01:10.8116:53.221141vNordic Wheels Racing Team
1491Tommy JohanssonSWERHKTomelillaGMS III11, FV/1 C01:09.86216:56.337141v 
1562Rune NilssonSWERHKLerumHallberg-Special4, FV/1 B01:09.48216:56.674141v 
1644Suzanne QvistSWETomelilla MKSankt OlofKarolin5, FV/1 B01:09.95417:12.018141v 
1769Glenn KellerssonSWETomelilla MKSankt OlofDolling6, FV/1 B01:11.33317:14.051141v 
1863Sebastian BencsikSWESvedala MKÅhusHallberg Special7, FV/1 B01:12.23617:01.487132vHoly Motors


Not classified:

PlSnrFörareLandKlubbOrtFordonPl i klassSnabbaste varvTidVarvAnmälare
DNS11Melwin NilssonSWEHyllinge MSTomelillaKaimann, FV/1 C   
DNS12Stefan NilssonSWEHyllinge MSTomelillaGMS III, FV/1 C   
DNS22Henrik MathiassonSWERHKÅledFinnVau, FV/1 C   
DNS60Dick ÖsterbackSWERHKVästeråsRPB, FV/1 B   
DNS61Christer AbrahamsonSWEJakobsbergs BSFBroBeach Car, FV/1 B   

Tiderna är producerade av: Raceresults.se

Design by Bloms IT