Falkenberg Classic Final 2014
2014-09-12 - 2014-09-14, Falkenberg, 1840 m, SBF14

 
Serie: Varv: Tävlingsdag:
RHK 0 Lördagen den 13:e september 2014
Heat: Längd: Snabbaste varv:
Standard-65 1000cc 0 km 58.472, Per Skårner
Klass: Typ: Publik:
1000cc Period E
1000cc Period F
Kval 1 Ej angivet



Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
140Per SkårnerSWEVäxjö SVK
KäringerydAustin Cooper 970 S1CT6 F58.472
257Mikael MohlinSWEBohus RC
KungälvSAAB 96 Sport2CT6 F59.334
327Magnus RehbinderSWERHK
BrommaMorris Cooper 970 S3CT6 F59.558
450Reinhold DaubnerSWEKolsva MS
ArbogaFiat Abarth 1000 Corsa4CT6 F59.745
554Bruno HelgessonSWERHK
HarplingeAustin Cooper 970 S5CT6 F59.897Returbilen i Sverige AB
647Anders UddenfeldtSWERHK
BrommaMorris Cooper6CT6 F01:01.4
755Anne Grete DahlNORNSK
NykirkeAustin Cooper 970 S7CT6 F01:02.032
821Patric BjurhovdSWEKAK/S
HöörDKW F12 8CT6 F01:02.276Returbilen Sverige AB
934Anders JensenSWEBorås MK
BoråsSAAB 96 Sport9CT6 F01:02.745Knalle Racing
1015Claes AggestigSWERHK
HaningeAustin A40 Futura1CT1 E01:02.834


Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
119Jan ChristiansSWERHK
BorlängeAustin A40 Futura2CT1 E01:02.843
1262Ulf SvenssonSWESVKG
ÄlvängenSAAB 9610CT6 F01:02.936
1343Per Ola PerssonSWERHK
HalmstadSAAB 9611CT6 F01:03.72
1430Christer OlssonSWETomelilla MK
TomelillaSAAB 96 Sport12CT6 F01:03.913
1528Krister WigrenSWEArlövs MC
LöddeköpingeSAAB 96 Sport13CT6 F01:04.345Returbilen i Sverige AB
1636Lars-Erik DanielssonSWEMSK Hammaren
SurahammarSAAB 96 Sport14CT6 F01:05.293
1719Peter NylénSWERHK
TrollhättanSAAB 963CT1 E01:05.721Knalle Racing
186Karl-Gustaf RundbergSWEHyllinge MS
KlippanSAAB 964CT1 E01:06.372
198Hans EklundSWEFalkenbergs MK
GrästorpSAAB 96 GT 750 Super5CT1 E01:06.742Knalle Racing
2051Bo SeverinssonSWERHK
LöddeköpingeRenault R815CT6 F01:06.929
214Anders JohanssonSWEMSCC
BjärredSAAB 93B6CT1 E01:08.195
223Per HågemanSWEKAK/S
MalmöDKW Junior7CT1 E01:10.738No Racing Team
247Sven-Ola StenquistSWESSK
Skepplanda Fiat Abarth 850 TC8CT1 E

Tävlingsledare: Patrik Ivarsson   Domare: Reine Eriksson   Tävlingssekreterare: Monki Eklund
Dessa tider är producerade av: Raceresults.se
En site från Eventsupport Sweden AB i samarbete med Kooperativet Arbetsmyran, Racefoto och Bloms IT.