Falkenberg Classic Final 2013
2013-09-14 - 2013-09-15, Falkenberg, 1840 m, Ingen

 
Serie: Varv: Tävlingsdag:
RHK 0 Lördagen den 14:e september 2013
Heat: Längd: Snabbaste varv:
Standard-65 1000cc 0 km 59.577, Mikael Mohlin
Klass: Typ: Publik:
1000cc Period E
1000cc Period F
Kval 1 Ej angivet



Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
157Mikael MohlinSWEBohus RC
KungälvSAAB 96 Sport1CT6 F59.577
239Lars DavidssonSWEVäxjö SVK
VäxjöMorris Cooper 970 S2CT6 F59.909
341Tommy JagerwallSWEHässleholms MK
HässleholmBMC Cooper 970 S3CT6 F59.91Returbilen Sverige AB
454Reinhold DaubnerSWEKolsva MS
ArbogaFiat Abarth 1000 TC4CT6 F01:01.082
554Bruno HelgessonSWERHK
HarplingeMorris Cooper 970 S5CT6 F01:01.629Returbilen Sverige AB
627Magnus RehbinderSWERHK
BrommaMorris Cooper 9986CT6 F01:02.146
722Dan HenningssonSWEFalkenbergs MK
LaholmOpel Kadett7CT6 F01:02.607
855Anne Grete DahlNORNSK
NykirkeAustin Cooper 970 S8CT6 F01:02.854
934Anders JensenSWEBorås MK
BoråsSAAB 96 Sport9CT6 F01:02.969Knalle Racing
1028Krister WigrenSWEArlövs MC
LöddeköpingeSAAB 96 Sport10CT6 F01:03.562Returbilen Sverige AB


Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Anmälare
118Hans EklundSWEFalkenbergs MK
GrästorpSAAB 96 GT 750 Super1CT1 E01:03.643Knalle Racing
1226Lennart NilssonSWEKils MK Bil
KilSAAB 96 Sport11CT6 F01:03.762
1369Håkan LidebjerSWEV:a Östergötlands MK
SkänningeSAAB 96 Sport12CT6 F01:03.786
1421Patric BjurhovdSWEKAK/S
HöörDKW F1213CT6 F01:04.141Returbilen Sverige AB
1543Per Ola PerssonSWERHK
HalmstadSAAB 9614CT6 F01:05.606
1615Claes AggestigSWERHK
HaningeAustin A40 Futura2CT1 E01:05.644
1736Lars-Erik DanielssonSWEMSK Hammaren
SurahammarSAAB 96 Sport15CT6 F01:06.027
1868Sissela LidebjerSWEV:a Östergötlands MK
SkänningeMorris Cooper S16CT6 F01:06.054
1962Ulf SvenssonSWESVKG
ÄlvängenSAAB 9617CT6 F01:06.172
2019Peter NylénSWERHK
TrollhättanSAAB 963CT1 E01:06.505Knalle Racing
211Peter KumlinSWERHK
VinönAustin A354CT1 E01:06.545
2230Christer OlssonSWETomelilla MK
TomelillaSAAB 96 Sport18CT6 F01:06.59
2318Mats LundkvistSWESSK
SträngnäsAustin A40 Futura5CT1 E01:09.244
2451Bo SeverinssonSWERHK
LöddeköpingeRenault R819CT6 F01:10.529
253Per HågemanSWEKAK/S
MalmöDKW Junior6CT1 E01:11.962No Racing Team

Tävlingsledare: Börje Blomén   Domare: Reine Eriksson
Dessa tider är producerade av: Raceresults.se
En site från Eventsupport Sweden AB i samarbete med Kooperativet Arbetsmyran, Racefoto och Bloms IT.