Falkenberg Classic Final 2012
2012-09-07 - 2012-09-09, Falkenberg, 1840 m, Ingen

 
Serie: Varv: Tävlingsdag:
RHK 20 Söndagen den 9:e september 2012
Heat: Längd: Snabbaste varv:
Standard-65 1000cc 36.8 km 1:04.579, Lars Davidsson
Klass: Typ: Publik:
1000cc Period E
1000cc Period F
Heat 2 3000



Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Sluttid Varv Diff Anmälare
157Mikael MohlinSWEBohus RC
KungälvSAAB 96 Sport1CT6 F01:05.28522:31.20620
239Lars DavidssonSWEVäxjö SVK
VäxjöMorris Cooper 970 S2CT6 F01:04.57922:37.9462006.74
346Staffan RuniusSWEHyllinge MS
VallentunaFiat Abarth 1000 TC3CT6 F01:05.38322:56.592025.384Staffans Paté Bageri AB
434Anders JensenSWEBorås MK
BoråsSAAB 96 Sport4CT6 F01:05.57523:31.455201:00.249Knalle Racing
521Patric BjurhovdSWEKAK/S
HöörDKW F125CT6 F01:06.51622:38.655191 vReturbilen Sverige AB
628Krister WigrenSWEArlövs MC
LöddeköpingeSAAB 96 Sport6CT6 F01:07.62222:46.909191 vReturbilen Sverige AB
763Timo MurbergerSWERHK
LidingöSAAB 96 Sport7CT6 F01:07.80222:47.619191 v
825Lars GöranssonSWEMSCC
HelsingborgNSU Prinz 10008CT6 F01:07.69922:49.547191 v
926Lennart NilssonSWEKils MK Bil
KilSAAB 96 Sport9CT6 F01:09.37723:08.512191 v
108Hans EklundSWEFalkenbergs MK
GrästorpSAAB 96 GT 750 Super1CT1 E01:08.78323:09.262191 vKnalle Racing


Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Pl i klass Bst varvt Sluttid Varv Diff Anmälare
111Peter KumlinSWERHK
VinönAustin A352CT1 E01:08.06823:09.735191 v
1243Per Ola PerssonSWERHK
HalmstadSAAB 9610CT6 F01:08.23723:37.27191 v
1324Sören RagnarssonSWEMSK Hammaren
SkultunaSAAB 9611CT6 F01:11.15622:40.261182 v
1466Anders HansenNORNMK Sarpsborg/Rudskogen
KongsbergOpel Kadett12CT6 F01:12.93122:49.357182 v
1519Peter NylénSWERHK
TrollhättanSAAB 963CT1 E01:12.22922:49.984182 vKnalle Racing
1636Lars-Erik DanielssonSWEMSK Hammaren
SurahammarSAAB 96 Sport13CT6 F01:11.98223:27.054182 v
1762Ulf SvenssonSWESVKG
ÄlvängenSAAB 9614CT6 F01:07.95522:55.173164 v
1850Reinhold DaubnerSWEKolsva MS
ArbogaFiat Abarth 1000 TC15CT6 F01:06.19417:16.61615DNF

 

Not classified

Pl Snr Förare Land Klubb Ort Fordon Klass Bst varvt Sluttid Varv Diff Anmälare
DNF106Theophil HeyGERDMSB
BückeburgDKW F12CT6 F01:11.44211:03.3769DNFReturbilen Sverige AB
DNF41Tommy JagerwallSWERHK
HässleholmBMC Cooper 970 SCT6 F01:06.59907:56.2727DNF

Tävlingsledare: Ulf Sanell
Dessa tider är producerade av: MB Racesupport AB
En site från Eventsupport Sweden AB i samarbete med Kooperativet Arbetsmyran, Racefoto och Bloms IT.