Anderstorp 50 år
Legends Masters, Heat 1, 8 laps

 

Results

Pl Snr Driver Country Club City Vehicle Best laptime Time Laps Diff Notifier
150Jacob SandqvistSWELinköpings MSLinghemLegends01:01.28314:03.1288
26Per DanielssonSWELinköpings MSBoxholmLegends01:01.53414:03.337800.209
314Adam PerssonSWETibro MKFagersannaLegends01:00.92814:03.491800.363
491Emil Roman KarlssonSWELidköpings KKLidköpingLegends01:00.9614:03.823800.695
533Jimmy LiimattaSWESSKKarlstadLegends01:01.36114:05.588802.46
65Ronny NygårdSWEEnköpings MKSkoklosterLegends01:00.89314:05.855802.727
74Sivert AnderssonSWEFalköpings MKTimmerdalaLegends01:01.5414:07.358804.23
875Viktor AgardhSWEUddevalla KKVänersborgLegends01:01.35414:07.73804.602
977Thomas StålhammarSWEKarlskoga MFKarlskogaLegends01:01.55314:08.827805.699
101Christer NilssonSWECarlsborg LCKarlsborgLegends01:02.26214:10.714807.586
1117Mikael WirströmSWEJönköpings MKJönköpingLegends01:03.63214:16.273813.145
1286Gustav KassermoSWESHRA JönköpingNorrahammarLegends01:04.04514:17.751814.623
1311Jonas LindqvistSWEKarlskoga MFKarlskogaLegends01:03.24514:18.516815.388
1469Dennis JurlestamSWESSK√ÖkersbergaLegends01:04.88414:19.202816.074
1584Olof Johansson(Lundin)SWEMK ScandiaGrännaLegends01:03.4414:19.483816.355
1689Mark SmeetsNEDAnderstorp RCSävsjöLegends01:10.15214:33.801830.673
17113Tobias √ÖsbrinkSWERasbo MKTierpLegends Ford-34 Sedan01:04.92113:13.51271 varv

Not classified

Pl Snr Driver Country Club City Vehicle Best laptime Time Laps Diff Notifier
DNF38Jonas Sj√∂str√∂mSWEKarlskoga MF√ĖrebroLegends01:04.93101:08.6351DNF
DNS7Razmus StålhammarSWEKarlskoga MFKarlskogaLegendsDNS
DNS28Linus OscarssonSWESkene MSBoråsLegendsDNS
DNS31Magnus BrodinSWEHultsfreds MKKristdalaLegendsDNS
DNS35Mats CarlssonSWEGröndal MSKKöpingLegends Ford-34 CoupéDNSTeam ferrita Racing


Additional information
Series: Laps: Racedate:
Ingen serie 8 Saturday, september 8:th, 2018
Heat Distance Fastest lap:
Legends Masters 32.2 km 1:00.893, Ronny NygŚrd
Class: Type: Visitors:
Legends Masters
Heat 1

Competition leader: Mikael Johansson   Judge: Ingemar Kristensson   Competition secretary: Matilda Eriksson
These results are produced by: MB Racesupport AB