Anderstorp Race Festival 2007
RS & Clubman, Heat 2, 12 laps

 

Results

Pl Snr Driver Country Club City Vehicle Class Best laptime Time Laps Diff Notifier
199Ingvar MattssonSWEAnderstorp RCAnderstorpRadical ProsportRS01:36.92119:49.85612
22Thomas Stamreus (Nilsson)SWEKarlskoga MFTrosaPRC S98RS01:38.17219:50.2321200.376
375Petter BergerSWEMalmö AKSvedalaPhantom S21CM01:38.95820:05.5421215.686Lockarps Gokart
453Svein LangholmNORAMCAROsloMallock U2 Mk31CM01:38.95820:05.5421215.686
570Flemming BendixenDENHMS - DKHerlevMallock U2 Mk31CM01:42.57620:45.2261255.37
64Peter ErikssonSWEHyllinge MSFlyingePRC OpelRS01:42.66420:45.5261255.67
763Johan WesterbergSWESSKÖdsmålPhantom P91CM01:43.07120:54.523121:04.667
851Søren P ChristensenDENHMS - DKNivåMallock U2 Mk31CM01:43.17321:01.728121:11.872
956Jan NordgrenSWEMSCCHöllvikenPhantom S22CM01:45.06921:18.073121:28.217
1052Hans JohanssonSWESSKKopparbergBodin Mk9CM01:44.57321:18.488121:28.632
1158Jens Storm-NielsenDENHMS - DKHolbækMallock U2 Mk31CM01:46.72321:36.698121:46.842
1260Mikael AagaardDENMSCCKøbenhavnMallock U2 Mk20BCM01:47.143111 varv
1362Pete RobertsNORKNA RomsdalAukraMallock U2 Mk24CM01:45.986111 varv
1477Olle JonssonSWERHKDanderydVision V95CM01:47.697111 varv
1554Jonas SvenssonSWESVKGSvenshögenBodola Mk5 EvolutionCM01:48.12111 varv
1659Jan StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk20BCM01:51.775111 varv
1755Erik Selim LundkvistSWEKAKSträngnäsBodin Mk9BCM01:42.4138DNF
1857Peter StrandSWEMSCCAsmundtorpMallock U2 Mk30CM01:47.4726DNF

Not classified

Pl Snr Driver Country Club City Vehicle Class Best laptime Time Laps Diff Notifier
DNS12Bjarne MummSWESSKStockholmMallock U2 Mk34RSDNS
DNS64Stewart Stjernholm(Laursen)NORNMK SolørNesbruPhantom P94CMDNS


Announcement

Pl Snr Driver Vehicle Comment
1260Mikael AagaardMallock U2 Mk20BFinns inga sluttider.


Additional information
Series: Laps: Racedate:
SPVM 12 Sunday, august 19:th, 2007
Heat Distance Fastest lap:
RS & Clubman 48.3 km 1:36.921, Ingvar Mattsson
Class: Type: Visitors:
Clubman
RS
Heat 2

Competition leader: Anders Gustavsson   Judge: Mikael Carlsson   Competition secretary: Matilda Eriksson
These results are produced by: